ZSRGET-CELLULITIS MASSZZS
Ha a szervezetbe bevitt kalria nincs arnyban a legetssel, zsrlerakdsrl, hzsrl, illetve elhzsrl beszlnk.
„Dr. Kelen zsrget-karcsst gl”
Termklers: Modern kutatsok eredmnyeknt kifejlesztett specilis termk, mely minden brtpus esetn segt cskkenteni a nem kvnt zsrlerakdst, s hatkony a cellulitis kezelsre. Rendszeres hasznlatval a br lthatan feszesebb vlik.
A zsrgetst aktivlja, s folyamatos hasznlata elsegti a zsrok leptst. A mikrokerings fokozsval, ill. a ktszvetek dehidratlsval a brt rugalmass, feszess teszi. A sziluett naprl-napra elnysebb vlik.
Tartalmaz: Mentolt, az rfalak tjrhatsgt cskkent hats eszcin tartalm vadgesztenyekivonatot, koffeint, fahj- s citromolajat tartalmaz exkluzv termk. sszettel: Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Horse Chestnut Extract, Coffein, Menthol, Cinnamomi Oil, Lemon Oil, PEG7 Glyceryl Cocoate, PEG40 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer 940, Triethanolamine, Alcoholum, Water, Fragrance. Hasznlati javaslat: reggel s este alaposan kenje be a problms terleteket s masszrozza be a brbe.
Azonnal felszvdik, nem ragad, nem hagy foltot. Vigyzzon, hogy szembe ne kerljn!
A felesleges zsr lerakdsi helyek az emberi testen a kvetkezk:
- Comb fels kls s bels rsze (l foglalkozs, rossz kerings a lbban).
- A fartjk fels rsze (szoros ruhanemk s l foglalkozs).
- A has ells-als s oldals rsze a bordkig.
- A frszizom feletti rsz, a rossz kerings miatt.
- A derk az als borda vonalig.
- A ht a lapockk vonalig.
- A kt felskar a vllig.
Egyb helyeken elfordul zsrlerakdsok, mr kros esetnek szmtanak (toka, arc, stb.), illetve nem sszetvesztendk a vizesedssel.
A zsrget masszzs vgrehajtsnak gyakorlata:
Tbbfle tendencia ltezik, de mindegyikben az a kzs, hogy a bralatti ktszvetet alaposan tdrzslik, gyrjk s tdolgozzk a zsrget gllel. Testrszenknt haladunk a vns keringsnek megfelelen. A svd s a ktszveti masszzs technikjt alkalmazzuk s nmi intermittlst, de ez utbbit, csak a felesleges intersticialis folyadk elvezetsre.
A frontalis regio zsrget masszzsa :
Vivanyag nlkl svdmasszzzsal vgig masszrozzuk az als vgtagokat. Nhny intermittl nyoms utn ttrnk a ktszvet alapos megdolgozsra. Leginkbb a comb kls s bels oldaln. A zsrlerakdsok terlett a ktszveti masszzsban tanult 2 - illetve 3 tem technikval alaposan tdolgozzuk, szinte a fjdalomhatr felett. Utna egykezes kiemelt s ollz, valamint krkrs masszzzsal gyrjuk t a combizmok s a medence oldals rsze feletti lerakdsokat.
A has zsrget masszzsa A svdmasszzs simt fogsait alkalmazzuk az elkszt fzisban. Krkrs simts az ramutat jrsval megegyezen, vltott kezes kvet simtssal. Harnt simtsok a harnt hasizmon, prhuzamos hvelykujjas simtsok az egyenes hasizmon. A harnt hasizmon a 2 tem technikval vgezzk a drzsl fogsokat a medilis vonal fel, majd az egyenes hasizmon is a sternum irnyba. ttrnk a gyrs fogsaira. Plesselnk a harnt hasizom felett a medilis irnyba. Plesselnk az egyenes hasizmon alulrl a sternum irnyba. Ollzunk a derk kt oldaln a cspcsonttl a (m. serratus anterior) frszizom fel, a hnalj irnyba. Ollzunk az egyenes hasizmon a szegycsont (sternum) irnyba. A harnt hasizom felett krkrs s harnt gyrst vgznk, kicsit felfel haladva a frszizom fel. Lehet csavar gyr fogsokat is alkalmazni. Ismt a 2 tem technikval gytrjk az adott terletet medilis, illetve sternum irnyba. Simtssal fejezzk be a frontlis terlet vivanyag nlkli masszzst.
A dorsalis regio zsrget masszzsa:
Hasra fordtjuk a pcienst s a svdmasszzs fogsaival, vivanyag nlkl tdolgozzuk az als vgtagot, a lumboglutealis tjkot s a htat. A comb oldals izmai feletti ktszvetet a 2 tem technikval tdolgozzuk, valamint 3 temvel illetve 2 tem hvelykujjas technikval a farizom feletti rszeket a mr tanult ktszveti masszzs rgik alapjn. Ollz, krkrs, harnt s plessel fogsokkal gyrjuk a comb s farizom feletti rszeket.
ttrnk a hti ktszvetek tdolgozsra. Hvelykujjas ktszveti 2 tem technikval tdolgozzuk a a ht tanult rgiit. tgyrjuk a ht izmai feletti ktszvetet a plessels, ollz, vongl s egyb redkpz technikval. tsimtjuk befejezsknt az egsz eddigi terletet, s ezzel a vivanyag nlkli munka befejezdtt.
Zsrget gllel, illetve egy ers bemelegt szerrel bedrzsljk az eddig megdolgozott terleteket, mg teljesen fel nem szvdik a krm. Zsrget gl esetben a felszvds menete kzben alaposan feltapad a kz a pciens br felletre, s ez segt abban, hogy mg egy alapos ktszveti drzslst vgezznk a pciensen a 2 tem techniknkkal.
Befejezsknt intermittljuk az als vgtagot s tsimtjuk knnyed mozdulattal a pcienst.
Fontos tudnivalk:
A masszr vltogassa a fogsokat, nehogy nhvelygyulladst kapjon. A vltogatssal pihenteti a kezt s a pciensnek is kellemesebb.
A kezels idtartama, ne haladja meg a 20-30 percet!
A glt legalbb 2-3 rn keresztl maradjon a pciens testn, csak utna frdjn meg!
A kezelst az eredmnyessg rdekben hetente legalbb hrom alkalommal kell kezelni a fokozatossg elvn.
Kt hten bell lthat az eredmnyessg, persze nem rt egy kzepes ditt is bevezetni.
tmenetileg hasizom fjdalom, izomlz keletkezhet, de ez hamarosan elmlik.
A kezelseket lehet szaunzssal prostani, ha szv s rrendszer egszsges. Nem rt fokozatos tornt s egyb sportmozgst is vgezni, de nagy tlsly esetn, szigor ditt s szst, illetve egyszerstett „Norbi” tornt szabad vgezni. |